В Черкассах создали более 260 ОСМД

Станом на 1 вересня цього року в Черкасах вже створили 266 об'єднань співвласників багатоквартирних будинків. Така кількість складає орієнтовно 20% від загальної кількості будинків у місті. Про це в ексклюзивному коментарі кореспонденту УНН-Центр розповів головний спеціаліст відділу сприяння Черкаської міської ради ОСББ Юрій Кучеренко.

"Станом на кінець 2013 року в Черкасах було створено 134 ОСББ, у 2014 році утворилось ще 13 нових об'єднань, у 2015 − 14 ОСББ, а у 2016 році − понад 100 ОСББ. Станом на початок вересня цього року в місті вже утворено 266 ОСББ. Багато людей протягом квітня, травня, червня поточного року намагалися швиденько використати своє право й створити ОСББ. Закон №417 "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку" регламентує: "У разі, якщо протягом одного року з дня набрання чинності цим Законом співвласники багатоквартирного будинку, в якому не створено об’єднання співвласників, не прийняли рішення про форму управління багатоквартирним будинком, управління таким будинком здійснюється управителем, який призначається на конкурсних засадах виконавчим органом місцевої ради, на території якої розташований багатоквартирний будинок". На мою думку, саме ця інформація і прискорила процес самоорганізації співвласників будинків в ОСББ", − розповів посадовець.

За його словами, в місті існує понад 1400 багатоквартирних будинків. З них великих багатоповерхових будинків близько 800, є ще й маленькі багатоповерхові будинки: одно-, дво- або триповерхові.

"Саме в таких будинках не обов'язково створювати ОСББ, а визначити управителя можна протокольним рішенням загальних зборів без створення юридичної особи", − сказав Ю. Кучеренко.

Як зауважили спеціалісти, вже є багато багатоквартирних будинків, співвласники яких знайшли собі управителя без створення ОСББ, відповідно, протоколи загальних зборів про визначення управителя будуть розміщені на сайті міської ради.

У міській раді поінформували, що в місті діє Програма підтримки ОСББ, за умовами якої ОСББ мають можливість отримати кошти співфінансування з міського бюджету на виконання робіт із капітального ремонту в будинку. Також Урядом прийняті зміни, постанова Кабінету Міністрів України від 08.04.2015 № 231, які спрямовані на стимулювання населення, об’єднання співвласників багатоквартирних будинків та житлово-будівельні кооперативи до впровадження енергоефективних заходів із залученням провідних державних банків. З державного бюджету для ОСББ та ЖБК компенсується 40% вартості матеріалів та обладнання, придбаних для виконання енергоощадних заходів.

Добавлено: 28-09-2016, 03:06
0
384

Похожие публикации


Наверх