НКРЕКП внесла изменения в формы отчетности лицензиатов Комиссии

21 вересня НКРЕКП на офіційному сайті розмістила Проект постанови «Про затвердження Правил організації звітності, що подається до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг».

Наразі суб’єкти господарювання у сферах теплопостачання, централізованого водопостачання та водовідведення звітують перед НКРЕКП за формами звітності, які були затверджені відповідною постановою НКРЕКП від 11 жовтня 2013 року № 202.

Чому мова йде про необхідність змін? Згідно діючих Правил організації та форми звітності, водоканали та тепломережі подають не всю інформацію, потрібну для здійснення державного регулювання. Це заважає у повній мірі оцінити поточний стан та результати провадження ліцензованої діяльності підприємства. Форми звітів не містили повний перелік даних, потрібних для такого аналізу, і не співпадали зі структурою тарифу. Крім того, був відсутній аналітичний зв’язок між звітами.

Зміни, які пропонує внести НКРЕКП, передбачають подання додаткових звітних даних, що дозволять якісніше аналізувати використання паливно енергетичних ресурсів, проведення розрахунків за реалізовану продукцію та провадження ліцензованої діяльності.

Рішення НКРЕКП щодо внесення змін у звітність ліцензіатів, є цілком обґрунтованим.

Проте, на думку аналітиків житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА, у звітні форми №4 «Звітні та розрахункові дані про обсяги споживання електроенергії для здійснення діяльності з централізованого водопостачання та/або водовідведення та розрахунки з енергопостачальниками», № 10 «Узагальнена технічна характеристика об’єктів теплопостачання (технічний паспорт)» та № 11 «Загальна характеристика об’єктів централізованого водопостачання та водовідведення» необхідно додати таку інформацію:

    паспортні дані технічного обладнання;
    фактично відпрацьований цим обладнанням час;
    кількість спожитих енергетичних ресурсів;
    розрахунок фактично виробленої води та теплової енергії.

Завдяки цьому на кожному етапі виробництва, транспортування та постачання послуги можна буде побачити реальну картину того, наскільки ефективно використовується обладнання. Такий аналіз технічного стану покаже фактичний ККД обладнання, і, відповідно, не дозволить приховати понаднормативні втрати.

Отже, підприємства не зможуть завищувати норму споживання енергетичних ресурсів на послугу, оскільки буде видно реальну кількість піднятої та втраченої води і кількість виробленого і втраченого тепла.

Добавлено: 28-09-2016, 03:05
0
419

Похожие публикации


Наверх